Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři

Postojna

Město POSTOJNA se nachází na jihozápadě Slovinska, 50 km od Lublaně a Terstu. Postojnská jeskyně se rozléhá na 24 km, což Postojnskou jeskyni v Klasickém krasu v rámci Evropy řadí na první místo mezi největšími přístupnými jeskyněmi. Délka turistické trasy je 5 km (cesta vláčkem a pěšky). Ve vánočním čase je tu k vidění i největší slovinský živý betlém. Prohlídky je tu možné okořenit hudebním vystoupením nebo 45metrovým sestupem. Do vivária v bezprostřední blízkosti Postojnské jeskyně si můžou návštěvníci přijít prohlédnout ta nejzajímavější jeskynní zvířata, mezi které patří například macarát jeskynní a v rámci EXPO Cave Karst, které je největší výstavou o jeskyních a krasech na světě, se dozvíte spoustu zajímavostí o původu a rozvoji turismu v Postojnské jeskyni.
 

Postojna jeskyně
Postojnská jeskyně
Postojnská jeskyně je nejznámější jeskyně na světě. Zároveň se jedná o největší turistickou atrakci ve Slovinsku a jeden z největších krasových monumentů světa. Ve světovém kontextu je to jediné místo, kde můžete podzemní krajinu projet elektrickým vláčkem a kde se můžete zblízka setkat s nejslavnějším obyvatelem tohoto podzemního království, kterým je proteus (macarát jeskynní). Prohlídka Postojnské jeskyně začíná u vstupní stanice jeskynní železnice. Zatímco vás vláček bude unášet o hlouběji do jeskyně k Velké hoře, můžete sledovat přírodní sochy. V cílové destinaci pak vystoupíte a budete pokračovat po svých až k Briliantovému průsmyku, kde se nachází nejslavnější stalagmit a zároveň symbol Postojnské jeskyně: Briliant. Cesta následně vede za akvárium s lidskými rybami (macaráty jeskynními) do Koncertní síně, kde se dozvíte něco o jediné podzemní poště na světě, můžete zakoupit suvenýry, znovu nastoupit do vláčku a vrátit se na povrch.
Predjamský hrad
Pouhých 10 km od Postojnské jeskyně nachází Predjamský hrad. Tyčí se nad zdejším okolím nedaleko v idylické vesnici Predjama, uprostřed 123 metrů vysokého skalnatého útesu více než 800 let.
Predjamský hrad jako jediný dochovaný jeskynní hrad v Evropě (podle Guinessovy knihy rekordů se jedná o největší jeskynní hrad na světě) nabízí unikátní pohled na stavební techniky a vynalézavost středověkých lidí, kteří pro sebe hledali bezpečné útočiště. Hrad má pět podlaží a najdete v něm prakticky všechno: jídelnu, rytířský sál, ubikaci pro vojáky a služebnictvo a mučírnu s hladomornou. Prohlídky hradu je možné doplnit speciálními aktivitami (originální středověké hostiny s nočním výhledem na hrad, noční návštěvy hradu s pochodněmi atp.) Síť jeskynních chodeb v Predjamě se rozprostírá i v oblasti pod hradem a za hradem a v podobě tajné chodby, které vede z hradu do venkovního světa, je najdete i nad hradem. Obyvatelstvem jeskyně jsou nejrůznější druhy netopýrů, kteří dokáží každou návštěvu jeskyně správně okořenit.
nejnižší cena sezony: 17 640 Kč
/pokoj
nejbližší volný termín:
7.10. - 14.10.2023 (7 nocí)
  bez stravy  
nejnižší cena sezony: 15 750 Kč
/pokoj
nejbližší volný termín:
7.10. - 14.10.2023 (7 nocí)
  bez stravy