Zvolte datum v kalendáři
Zvolte datum v kalendáři

Maribor

Maribor je druhé největší město ve Slovinsku. Nachází se přibližně 60 km jižně od Grazu (Štýrského Hradce), 100 km severně od chorvatské metropole Záhřebu a 110 km severovýchodně od slovinského hlavního města Lublaně. Rakousko-slovinská hranice leží 18 km severně od města.
Maribor je okouzlující město s bohatými historickými a kulturními kořeny sahajícími až do středověku. Špičkový kulinářský výběr a řada festivalů přináší radost všem návštěvníkům. Hlavní kulturní událostí v Mariboru je letní Festival Lent. Nese název podle místního nábřeží; festival spočívá v přítomnosti umělců na nábřeží a různých performancí.
V září se tu koná devítidenní gastronomický festival svátku starých vín při oslavě obřadu sklizně.
Stara Trta (nejstarší vinná réva na světě) byla v roce 2004 zapsána do Guinnessovy knihy rekordů podle historicky dochovaných pramenů, dobových kreseb a analýz vzorků. Nachází ve slovinském Mariboru na nábřeží u řeky Dravy.
Maribor a okolí je také nesmírně zajímavé a atraktivní i díky své sportovní nabídce dostupné během celého roku. V zimě vás okouzlí bílé svahy Pohorje, které nabízejí mnoho možností pro zimní aktivity. Můžete vyzkoušet širokou škálu adrenalinových sportů, od ziplinu (lanový skluz) nebo lyžování po svazích Bikeparku Pohorje až po parašutismus. Prozkoumejte cyklotrasy na okraji Triglavského národního parku a Kamnicko-Savinjských Alp. Užijte si dechberoucí alpské výhledy nebo se vydejte na podzemní cyklistické dobrodružství. Vyrazte na cyklostezku podél řeky Drávy a navštivte památky, které se nacházejí podél této trasy.
 

Nebyly nalezeny žádné výsledky.