Důležité

https://www.slovinsko.travel/covid-19-aktualizace-1012022

 

Zaručený nerušený výhled na moře nemáte, přestože si zakoupíte BMS nebo BM pokoj – je zde například vzrostlá zeleň. Jde pouze o orientaci pokoje. Je třeba pečlivě číst popis hotelu - v některých pohled moře zaručen je, pak je to výslovně poznamenáno.

 

PŘI OBSAZOVÁNÍ POKOJŮ PŘISTÝLKAMI SE VŽDY MUSÍ JAKO PRVNÍ USADIT STARŠÍ DÍTĚ, COŽ NĚKDY VÝRAZNĚ OVLIVŇUJE CENU.

VYSVĚTLIVKY KE ZKRATKÁM

STD studio (1 místnost pro spaní i vaření)
APT apartmán
1/1 pokoj jednolůžkový pokoj
1/2 pokoj dvoulůžkový pokoj
1/3 pokoj třílůžkový pokoj
1/2+2 pokoj rodinný (dvě řádná lůžka + 2 přistýlky)
1/4 (1/2+2) APT jedna dvoulůžková ložnice + obvykle rozkládací gauč v obytné místnosti
1/5 (1/2+3) APT jedna oddělená dvoulůžkové ložnice + 3 přistýlky v obytné místnosti
1/6 (2/2+2) APT dvě dvoulůžkové ložnice + dvě lůžka (gauč) v obytné místnosti
B nebo BLK balkon
BM nebo BMS balkon moře (balkon na mořskou stranu)
B/T balkon nebo terasa
MS bez balkonu, směr mořská strana
P park (bez balkonu, strana odvrácená od moře)
BP balkon park (balkon, strana odvrácená od moře)
TWC sprcha, WC
A/C klimatizace
 

REZERVACE:

POKUD JE U CENOVÉ POLOŽKY NAPSÁNO DÍTĚ DO 12 LET, MYSLÍ SE TÍM 11,99 ROKU. Dítě, kterému je v době pobytu 12 a více se v tomto konkrétním případě už počítá do dalšího cenového pásma - např. 12-15 let nebo i jako dospělá osoba, jestliže další věkové pásmo nenásleduje. Většinou se v každém pokoji platí dvě řádná lůžka v plné ceně, i když tam jede dítě. Některé hotely ale poskytují slevu pro děti na řádném lůžku při pobytu s jedním dospělým. Vždy uvedeno v cenové tabulce. Standardní doba pobytu je sobota - sobota. Zajišťujeme také nestandardní termíny pobytu (vlastní doprava autem), což je možné v naprosté většině ubytovacích zařízení. V takovém případě jde o pobyt "na vyžádání", kdy si Váš termín necháváme ve Slovinsku schválit.
Záloha ve výši 50 % z ceny zájezdu se platí při uzavření cestovní smlouvy, doplatek do měsíce před odjezdem.
Při autobusové dopravě je odjezd v pátek z ČR, v sobotu velice brzo ráno příjezd do Slovinska, ubytování obvykle kolem 14:00 hodin, v následující (či další) sobotu ukončení pobytu kolem 10:00 hodin, odjezd ze Slovinska v pozdních nočních hodinách (viz. jízdenka), do ČR příjezd v neděli.

ODBAVENÍ

PROSÍME, ABYSTE SI ODBAVENÍ DŮKLADNĚ PROČETLI!

Odbavení zasíláme standardně emailem, na přání poštou, a to tak, abyste ho obdrželi týden před odjezdem. Klienti s vlastní dopravou ho najdou ve schránce dříve, u klientů s dopravou autobusovou lhůtu většinou plně využíváme kvůli organizaci dopravy a vystavení jízdenek.
Standardní check in bývá ve 14:00 hodin. Z parxe si dovolujeme doporučit, abyste příjezd nesměrovali na tuto hodinu, ale naopak na i výrazně dřívější čas a hned po příjezdu do recepce zašli. Toto platí i pro klienty s autobusovou dopravou, kteří jsou v recpcích velmi časně. Když mají ubytování uklizené dřív, ubytují Vás i před 14.00. Budete sice čekat na ubytování, ale je jistě rozdíl, jestli tyto hodiny strávíte v perfektně vybavené lobby hotelu nebo později na pláži v baru s chladivým nápojem v ruce a ve vodě (doporučujeme mít v příručním zavazadle plavky a ručníky) než v rozpáleném autě v nekonečných zácpách či v dlouhé frontě u pultu.
V případě problému s autobusovovou dopravou (zpoždění busu, svozu atp.) je Vám k dispozici dispečerský telefon 00420 774 000 424  a to od pátečního dopoledne do nedělního odpoledne non-stop. V případě dotazů, prosím, nezapomínejte uvádět své jméno, kde se nacházíte a kam jedete, ať už půjde o telefonát nebo SMS - prosíme upřednostnit.

Součásti odbavení jsou:
všeobecné pokyny k pobytu
podrobné pokyny k pobytu
ubytovací voucher (necháváte v recepci/agentuře 2 výtisky)
v případě autobusové dopravy jízdenka
v případě uzavření pojištění léčebných výloh kartičky pojišťovny UNION a informační knížečka

CESTOVNÍ DOKLADY

Jaké jsou potřebné cestovní dokumenty a další aktuální informace najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. V současnosti mohou občané ČR cestovat i na občanský průlaz. Děti do 15 let musejí mít vlastní občanský průkaz nebo pas, už neexistuje možnost cestovat na pas rodičů. Přesné informace vždy na portálu Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Změny k 1.7.2018 souhrnně zde.

 

DÁLNIČNÍ ZNÁMKY 

Slovinsko zavedlo v roce 2022 elektronické dálniční známky, nákup na https://evinjeta.dars.si/ .

Rakouské dálniční známky lze zakoupit ve fyzické podobě na obvyklých místech (např. ÚAMK, naše CK atd.) nebo elektronické přes webové stránky https://www.asfinag.at/en/ .

Známky lze zakoupit také prostřednitvím UAMK a.s. na jejich e-shopu: https://shop.uamk.cz/

 

UŽITEČNÉ ODKAZY

AKTUÁLNĚ DOPRAVA -SLOVINSKO

Turistické informace Slovinsko  
Dálniční síť Slovinsko

promet.si – aktuální dopravní informace (uzavírky, komplikace a spol.)
VOLLO - jízdní řády autobusů nejen ve Slovinsku  
ABA  -  CZ portál s informacemi k dopravě, dálničním známkám, asistenční služby 
ÚAMK - CZ portál s informacemi k dopravě i turistickými informacemi CZ/Slovinsko

Google Maps nebo Mapy.cz - plánování trasy 

Ceny dálničních kupónů v CZK: http://www.uamk.cz/sluzby-produkty-nabidka/dalnicni-kupony 

Při zakoupení slovinské dálniční známky a uchování viněty + dokladu o zaplacení můžete ve Slovisnku čerpat řadu výhod.

 

ZÁJEZD/NEZÁJEZD

V případě, že jste zakoupili ZÁJEZD, podléhá kompletnímu pojištění záruky v důsledku úpadku cestovní kanceláře dle zákona č. 159/1999 Sb. i jeho připravované novely. 
Klienti, kteří zakoupili jen jednu službu, např. samostatný pobyt v apartmánu = mají pouze pobyt - dle zákona č. 159/1999 Sb. se tedy nejedná o zájezd a není proti úpadku pojištěn. Naše CK je pojištěna u UNION a.s. i pro služby cestovního ruchu se stravováním.